Ha egy soron következő szájsebészeti konzultációra van időpontja, biztos lehet benne, hogy az első találkozó alkalmával komfortosan fogja magát érezni, ha a szájsebész összes reálisan felmerülő kérdésére fel tud előre készülni, és azt is összegyűjti magában, hogy milyen kérdésekre szeretne választ kapni.
Az alábbiakban ebben segítünk Önnek.
A szájsebész megvizsgálja a fogait, a szájüreg többi részét, mint az ínyt és a nyálkahártyát, valamint az állcsontok helyzetét és az izmokat. További információk gyűjtéséhez CBCT-felvétel készül( ez nem azonos a kétdimenziós röntgenekkel, mint például a panoráma röntgen!). A tervezett eljárás típusától függően a sebész további méréseket végez a Ct- röntgenen a műtéti tervezés részeként.
Amit sose felejtsen el, mielőtt szájsebészeti konzultációra menne:
1. Szedett gyógyszerek listája
Sokan nem tartanak jelentőséget annak, hogy a fogorvosnak vagy szájsebésznek részletesen elmondják, hogy milyen gyógyszereket szednek, hányszor egy nap, és mióta. Pedig, főként a szájsebészeti beavatkozásoknál ennek jelentős szerepe van! Legfontosabbak ezek közül:
- Véralvadást befolyásoló gyógyszerek
- Hormonháztartásra alkalmazott készítmények
- Csontritkulásra kapott intravénás, vagy tablettában szedhető szerek
- Daganatterápiában alkalmazott gyógyszerek
Autoimmun betegségek gyógyszerei - Cukorbetegségre kapott készítmények
Természetesen ezeken kívül minden más gyógyszer is fontos lehet, ezért erről egy részletes listát érdemes készíteni.

2. Kórtörténet (anamnézis)
Úgy is fogalmazhatnék, hogy minden korábbi dolog, amiért az ember orvosnál, vagy kórházban járt. Egy térd vagy vállsérülés is lehet nagyon fontos az állkapocsízület szempontjából, amely akár egy állapot kóroka is lehet. Ezen kívül más, korábban kezelt vagy kezeletlen háttérbetegségek is befolyásolhatják a szájüreg állapotát. Ezek közül a néhány jelentősebb:
- Korábbi műtétek
- Korábbi baleset, csonttörés, ízületi sérüléssel járó események
- Belgyógyászati betegségek minden formája
- Allergiás állapotok
Tartsuk szem előtt, hogy a szervezetünk egy egységet alkot, amelybe természetes a szájüreg és egész rágószervrendszerünk beletartozik!
Szükség esetén ambuláns lapok vagy zárójelentések is szükségesek lehetnek, ezeket is érdemes magával hoznia!

3. Feltétlenül készüljön fel saját kérdéseivel!
Az első konzultáció kínálja a legjobb lehetőséget arra, hogy felvilágosítást kérjen sebészétől, vagy olyan információkra kapjon választ, amelyekre szüksége lehet a kezelésével kapcsolatos megalapozott döntés meghozatalához.
Ilyen kérdés lehet bizonyos szedett gyógyszerek átállítása a műtét előtt, vagy éppen a lábadozási szakasz hossza és milyensége
4. Ne feledje otthon a TAJ kártyáját!
Minden orvosnak kötelező egy elektronikus rendszerben lejelenteni a páciensek látogatását, melynek nem tudunk eleget tenni, ha a TAJ számát nem tudjuk felvenni az adatlapjára.
Ezen kívül bármikor szükség lehet arra, hogy gyógyszert írjunk fel, így ezzel az adattal emiatt is rendelkeznünk kell.
Összefoglalva: a szájsebészeti kezelés segíthet a szájüregi egészséged és életminőségének javításában, így érdemes, ha nem halogatja a félelmei miatt!
Ha még a fentieken kívül bármilyen további kérdése van a szájsebészettel kapcsolatban, blog bejegyzéseink között számos információt, tanácsot megtalál, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot.
További kérdése merült fel a témával kapcsolatban?
Az alábbi űrlap kitöltésével tudja felvenni velem a kapcsolatot.
A kapcsolatfelvételt követően keresni fogom Önt telefonon vagy e-mailen.
Az űrlapon lehetősége van személyes konzultációt is kérni, amennyiben panaszai is vannak kérem ismertesse azt is az űrlapon.
Amennyiben ajánlatot is kérne, kérjük azt jelölje az űrlap 2. oldalán.